Co zrobić gdy bank odmówił kredytu?

Potrzebujesz pilnie gotówki? Kredyt bankowy nie został ostatecznie uruchomiony? Sprawdź co zrobić gdy bank odmówił kredytu gotówkowego.

Odmowa udzielenia kredytu bankowego to kwestia złożona i może być uzależniona od wielu czynników. Na niektóre z nich niestety nie mamy bezpośredniego wpływu. Pamiętajmy jednak, że nie jest to sytuacja bez wyjścia. W poniższym artykule przeanalizujemy potencjalne możliwości i alternatywy, które nam pozostają gdy, gdy bank odmawia udzielenia kredytu.

POWODY ODMOWY UDZIELENIA KREDYTU BANKOWEGO

Powodów dla których bank odmówił Ci finansowania może być wiele. Kluczowe znaczenie przy ocenie Twojej zdolności kredytowej i późniejszym odrzuceniu wniosku mają następujące kwestie:
– problemy ze spłatą obecnego zadłużenia, które skutkują negatywnym wpisem do BIK;
– brak zatrudnienia oraz stałego źródła dochodu;
– brak zdolności kredytowej;
– zbyt niski scoring w BIK;
– zbyt duża liczba zapytać kredytowych;
– opóźnienia w spłacie kredytów i pożyczek;
– zbyt wysokie wymagania kredytowe do spełnienia w danym banku;

BANK ODMÓWIŁ CI KREDYTU? ZOBACZ JAKIE MASZ ALTERNATYWY

Odrzucenie wniosku kredytowego przez dany bank to nie wyrok. W przypadku negatywnej decyzji w jednym z banków możemy spróbować wnioskować w innym. W tym wypadku nie należy przesadzać z ilością składanych wniosków kredytowych. Zbyt duża ich liczba generuje nam niepotrzebne zapytania w BIK co obniża naszą zdolność kredytową. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczek pozabankowych, które mają dużo wyższą przyznawalność. Wielu pożyczkodawców nie sprawdza szczegółowo naszej historii kredytowej i nie przewiduje zbyt wielu formalności. Zainteresowanych odsyłamy do naszego rankingu szybkich pożyczek online

SZYBKIE POŻYCZKI INTERNETOWE

Pożyczki dostępne przez internet to bardzo popularna i wygodna forma finansowania. Konsumenci korzystają zarówno z pożyczek bankowych, jak i pozabankowych. Pożyczki pozabankowe są bardzo cenione przez Klientów ze względu dostępność, niewielką ilość wymagań formalnych oraz możliwość szybkiej wypłaty pieniędzy – bezpośrednio na konto bankowe.