Bezpieczne pożyczki online – Jak bezpiecznie pożyczać przez internet?

Bezpieczne pożyczki online – Jak bezpiecznie pożyczać przez internet?

Zaciąganie zobowiązań finansowych w dobie internetu stało się coraz częstszym zjawiskiem. Gdy zupełnie niespodziewanie domowy budżet zostanie obciążony o dodatkowy niecierpiący zwłoki wydatek, którego nie przewidzieliśmy lub nie jesteśmy w stanie spłacić bez zwłoki, najwygodniejszy sposób na pozyskanie pieniędzy to zaciągnięcie pożyczki. Jeśli do tego wszystkiego, nie musimy wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze, wydaje się to najlepszym środkiem do celu. Jeśli możemy korzystać z internetowej bankowości, to dlaczego by w ten sposób nie pożyczać pieniędzy? Jak się przygotować do zaciągnięcia pożyczki w internecie i gdzie znajdziemy bezpieczne pożyczki online?

Bezpieczne pożyczki online – Gdzie szukać?

Zdalna forma pożyczania wiąże się na samym początku z wyborem odpowiedniej firmy, od której chcemy uzyskać określoną kwotę. Poszukiwania pożyczkodawcy warto rozpocząć od przeglądnięcia znanych na rynku, dużych instytucji finansowych. Zasadniczo, mamy pewność, że ich oferta jest rzetelna i uczciwa, a narażenie się na klauzule niedozwolone jest w ich przypadku minimalne lub zerowe. W sieci możemy odnaleźć bardzo przydatne porównywarki chwilówek. Serwisy te śledzą oferty pożyczek, analizują je i przekazują w przystępnej formie przejrzystych rankingów. Listy są przygotowywane tak, aby bez problemu odnaleźć pożyczki według interesującego nas kryterium np. okresu kredytowania czy kosztów związanych z zobowiązaniem. Zatem dobrym pomysłem jest poszukiwanie firm na zaufanych serwisach, które tworzą fachowcy w dziedzinie usług finansowych.

Czy firmy pozabankowe oferujące szybkie pożyczki są wiarygodne i bezpieczne?

Wszystkie firmy, których oferty prezentowane i porównywaną na w serwisie szybkakasa24.pl są legalnymi instytucjami zarejestrowanymi na terenie RP. Większość z tych firm należy do Polskiego Związki Instytucji Pożyczkowych, który posiada dosyć restrykcyjne wymagania dotyczące członkostwa. Lista firm należących do tego rejestru znajduje się tutaj. Należy jednak zaznaczyć, iż firmy z sektora pozabankowego nie podlegają regulacjom KNF, czyli Komisji Nadzoru Finansowego.

Weryfikacja firmy

W sieci ważne jest, aby pożyczać ostrożnie i odpowiedzialnie. W pierwszej kolejności upewnijmy się, czy platforma pożyczkowa, z której mamy zamiar skorzystać, jest szyfrowana (zielona kłódka w lewym roku paska adresu witryny internetowej). Firma, która jest administratorem danych osobowych, powinna również widnieć w wyszukiwarce e-GIODO, co można łatwo sprawdzić. Instytucja GIODO chroni dane osobowe, a ich bezpieczeństwo w sieci jest kluczowe. Na stronie internetowej naszego wierzyciela powinniśmy odnaleźć dane kontaktowe, adres siedziby i aktywny e-mail, które muszą pokrywać się z tymi mieszczącymi się na umowie. Warto zweryfikować daną firmę w Krajowym Rejestrze Sądownictwa (KRS) oraz Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Strona wiarygodnej firmy pożyczkowej ponadto powinna pokazywać tabelę opłat i prowizji, która pozwoli dokładnie oszacować wszystkie możliwości i zapoznać się z prawdopodobnymi kosztami.

Sprawdź opinie

Przed zawarciem umowy z pożyczkodawcą warto też sprawdzić opinie o firmie udzielającej nam pożyczki. Informacje i recenzje firmy pożyczkowych dostępne są w sieci, wystarczy poszukać opinii osób, które miały już styczność z oferta danej firmy. Najczęściej wiarygodne opinie znajdziemy na na forach branżowych lub stronach o zbliżonych do tematyki finansowej.

Bezpieczna pożyczka online = Jasna i czytelna oferta

Ważną kwestią o której nie możemy zapomnieć to analiza oferty pożyczkowej z której zamierzamy skorzystać. Warto bardzo dokładnie zapoznać się z treściami zamieszczonymi na stronie internetowej pożyczkodawcy. Ważne, aby oferta pożyczki zawierała takie elementy jak: ogólne warunki i wymagania przyznania pożyczki, maksymalna wysokość pożyczki, okres spłaty oraz całkowity koszt pożyczki.

Zawarcie umowy

Weryfikacja pożyczkobiorcy wiąże się najczęściej z prośbą o dokonanie symbolicznego przelewu dla firmy pożyczkowej. Kwota przelewu powinna opiewać na 1 grosz do 1 złotego. Jeśli jest inaczej, a firma żąda większej sumy już na tym etapie, należy zastanowić się, czy nie mamy do czynienia z próbą wyłudzenia. Przy podpisywaniu jakiejkolwiek umowy powinniśmy czytać każdą jej stronę. Każda wątpliwość i punkt umowy, który nie jest dla nas jasny, powinien być wyjaśniony zanim dojdzie do podpisania zobowiązania. Zapoznajmy się więc z arkuszem informacyjnym, który jest przedstawiany najczęściej tuż przed podpisaniem umowy oraz upewnijmy się, czy akceptacja oferowanego produktu nie łączy się ze zgodą na dodatkowe usługi.

Tanie pożyczki – czy to jest możliwe?

Odwiedzając stronę internetową pożyczkodawcy, którego wybraliśmy, warto zajrzeć do specjalnie utworzonej zakładki “Najczęściej zadawane pytania”. Przydatną może okazać się wiedza na temat kary za przekroczenie terminu spłaty oraz możliwościach przesunięcia go w czasie. Dogodnym rozwiązaniem jest oferta pierwszej chwilówki za darmo. Część firm gwarantuje opcję, w której pożyczając po raz pierwszy, nie ponosimy dodatkowych kosztów – oczywiście pod warunkiem terminowej spłaty. Przydatne może okazać się zapoznanie z programami lojalnościowymi i rabatami znajdującymi się w ofercie pożyczkodawcy, szczególnie w sytuacji, gdy często zaciągamy pożyczki.